Ohlasy klientů

Ohlasy klientů

Vidět pokrok každého klienta k prožívání větší lásky a radosti v životě, je pro mě opravdu velkou odměnou :-)

                  Bety a její úporný kašel

 K Martině jsem se dostala vlastně náhodou, je kamarádka mojí dcery. Víc než půl roku mě trápil úporný kašel. Za tu dobu jsem absolvovala různá vyšetření 2x rentgen plic, vyšetření na ORL, rentgen krku, vyšetření na černý kašel, čtvery antibiotika. Vyměnili mi léky na tlak .... Ale nic nepomohlo. V noci jsem se dusila, vykašlávala hleny. V práci kolegyně vymýšlely všechny možné nemoci, které by jsem mohla mít a radily co na to. Nakonec mi řekla dcera, že bych měla zkusit zajít za Martinou. Setkání proběhlo ve velice příjemném a klidném prostředí a atmosféře. Vlastně jsme si jenom povídaly a já, s pomocí Martiny, nakonec přišla na to, že můj kašel je důsledek něčeho, co jsem prožila před 25ti lety a teď tu situaci prožívám znovu ale s někým jiným a v jiné souvislosti. Martina mi pomohla tuto situaci vyřešit hned a jednou pro vždy. A od té doby nekašlu. Trochu symbolické pro mne bylo i to, že jsem řešení našla na krásném místě pod Vrabincem, který s mojim problémem trochu souvisel.

                   Smíření se se smrtí milované osoby

Již dlouhou dobu jsem se potýkala se smrtí svého dědy. Každá sebemenší myšlenka na něj, mi ihned vehnala slzy do očí a zachvátil mě obrovský smutek. O regresní terapii jsem se dozvěděla přímo od Martinky a s ohledem na to, že má veškerou mou důvěru, rozhodla jsem se RT zkusit. A nelitovala jsem.  jsem si mohla tento smutek opravdu prožít, aniž by se opětovně vracel, ale dostala jsem i možnost se s dědou rozloučit. Na to nikdy nezapomenu. Byl to jeden z nejúžasnějších, byť velice emotivních, zážitků. Moc mi to pomohlo s tématem smrti jako takové.

Děkuji Míšovi za krásné řádky :-)

Čtení z karet, horoskopy, hvězdářství, čtení ze sedliny,...ano, do této skupiny jsem řadil i regresní terapii. Přiznám se bez mučení, že byl vůči  skeptický. Martina to ze mě vycítila, ale nepřemlouvala mě k tomu, abych to zkusil. To je první pravidlo. Musíte chtít vy samy. Nebudu popisovat, jak to probíhalo, protože si myslím, že u každého to bude jiné. Každý má jiné očekávání, jiný cíl, jiné problémy, které chce pomocí regreskou řešit.

Spoustu let jsem dělal DJe a vím co to je reagovat na náladu v klubu. Neexistuje přesný připravený pořádek písniček. Musíte reagovat na nastalou situaci. Přesně to, je regreska s Martinou. Po první terapii, kdy jsem se podíval na svůj niterní svět jinak, jsem názor na terapii změnil. Je velmi důležité zvolit správného terapeuta. Ten, který vás poslouchá a vnímá, jen ten vám umí pomoci. A taková Martina je. Píšu o první terapii a tak to vypadá, že mluvím o úplně cizím člověkovi, ale s Martinou se znám spoustu let. Je to úžasný člověk, skvělá kamarádka můžu říct, že jsem rád, že i má terapeutka.

Prožít si a pochopit své okolnosti početí bývá často důležitý krok pro řešení různých  potíží v životě.

Často se v ezoterických kruzích traduje, že jsme na tento svět přišli všichni dobrovolně a okolnosti života, jako rodiče apod. jsme si vybrali sami. Většinou to tak opravdu je. V terapiích s klienty se ale občas setkávám s příběhy, kdy byla duše celkem nekompromisně hozena do života aby plavala, i přes její vehementní odpor. Má to zajisté své důvody, nicméně tyto duše často přichází do života s velkou nechutí, která se může projevit různým způsobem. U této klientky to jsou úzkosti a deprese. Tímto klientce moc děkuji za krásnou referenci:

Od malička jsem trpěla strachem a úzkostmi téměř ze všeho. Všichni kolem mi jen říkali, že je to jen tréma a že to se dá odnaučit. Čím jsem ale byla starší, tím se to zhoršovalo. Každodenní činnosti byly těžší a těžší, až se nakonec k tomu přidaly opravdové záchvaty úzkosti a nakonec deprese. Nikdy jsem to nechtěla řešit přes psychology a brát nějaké léky. Přišlo mi, že to neřeší příčinu, ale že je to jen taková chvilková náplast. Když jsem v práci poznala Martinku a dozvěděla jsem se, čím se zabývá, tak jsem začala přemýšlet nad tím, že by mi to mohlo pomoci. Nejtěžší pro mě bylo překonat ten strach a opravdu za ní zajet a podstoupit terapii. Nevěřila jsem, že to napětí a úzkost z neznámého prostředí a toho, co mě čeká by mě přešla, ale opak byl pravdou. Dokázala jsem se po chvíli uvolnit a nechat plynout myšlenky a hlavně emoce. Sice jsem nepřišla na přesnou příčinu všech svých úzkostí, ale dostala jsem se na správnou cestu k tomu odbourat alespoň jednu z nich. I když vím, že to bude vyžadovat ještě hodně práce, tak si myslím, že to za to stojí. Projít si bolesti znovu a nebo zjistit příčinu těch bolestí může být hodně emotivní, ale taky osvobozující. Po sezení jsem se nikdy necítila tak uvolněná. A navíc teď už vím, jak mám se sebou pracovat ve chvíli, kdy cítím, že se o mě pokouší úzkost.

Někdy stačí málo aby se život změnil k lepšímu, někdy je potřeba delší cesta

Regrese byl pro mě zajímavý zážitek a cítím se po ní jinak, odvážněji, silněji. Vím, že ve mně všechna tahle síla vždycky byla, jen si nedokážu vysvětlit, že stačilo tak málo, aby se rozproudila. Už před regresí jsem se snažila, ale teď cítím, že to je snazší. 

Když si klient vybírá a hledá toho správného terapeuta a řídí se u toho svým citem, je půlka úspěšné terapie zaručená...Děkuji za krásnou odezvu po terapii ❤️ 

Dobrý den, tak píšu trochu s rozestupem, říkala jsem si, ať se to ve mně trochu usadí :) Tak musím říct, že jste mi pomohla úplně skvěle! Fakt to sedlo úplně úžasně, přímo na mě! Už co jsem od vás odcházela, tak jsem si dole na cyklostezce sundala boty, šla bosa a zpívala si Svět je krásný :D doma jsem zjistila, že mám na ploskách nohou puchýře od rozpáleného betonu :D Od návštěvy u vás uběhlo zhruba něco přes týden, ty stavy deprese, paniky atd to už se mi ani jednou nevrátilo. Takže fakt skvělý! Mám radost, a i tak doufám, že k vám někdy zavítám na nějakou terapii.. Z návštěvy u vás jsem měla skvělý pocit, i jste mi víc sedla jako člověk, máte opravdu přehled - i mě u vás potěšilo, že jsme se mohly bavit o dětech a váš přístup k výchově atd, málokdo to tak má a chápe to :) Takže ještě jednou velké díky! A ráda k vám někdy zavítám :)

Nadváha může souviset s různými přesvědčeními, které si v našem podvědomí každý neseme. Tato klientka se kdysi nechala od svých kolegyň přesvědčit, že k ženám patří to, že drží dietu a že je nutné je různě střídat. Čím si způsobila, že se přestala přirozeně stravovat, začala nabírat na kilech až se začala stydět za svoje tělo, přestala chodit do společnosti a raději se věnovala své práci, která jí zabírala tolik času, až zapomněla na to jaké to je odpočívat. Mám radost ze zpětné vazby, kterou mi klientka asi po měsíci od terapie zaslala:

Představ si, že jsem byla na jednom pracovním pohovoru. Sice to nevyšlo, ale odvážila jsem se a šla tam!!!Taky mě pozval spolužák ze základní školy na křest jeho knihy. "Dřív" bych tam nešla a na něco se vymluvila, protože bych se styděla, že jsem tlustá. Teď se tam těším, dokonce si jdu v pátek koupit nové oblečení, abych mu tam neudělala ostudu:-)).Nakonec mi to naše povídání pomohlo tak, že se konečně mám opravdu ráda, už nechci nechat svoje tělo samotné a smutné páč jsme jeden tým:-))).